Dnia 10.06.2026 odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z żołnierzami z 12 Kołobrzeskiego Pułku Logistycznego. Celem spotkania było przybliżenie uczniom wiedzy z zakresu wojskowości, obronności, bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w części teoretycznej i ćwiczeniach praktycznych. Podczas spotkania żołnierze omówili najważniejsze zasady alarmowania oraz reagowania na sytuacje zagrożenia. Uczniowie poznali podstawowe procedury dotyczące ewakuacji i poszukiwania schronienia, z uwzględnieniem konieczności zachowania spokoju i współpracy z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Ważnym elementem spotkania było szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Spotkanie z żołnierzami z 12 Kołobrzeskiego Pułku Logistycznego
p. S. Konopacka






























