Główna » Bez kategorii

ZNAMY JUŻ PIERWSZY Z WIELU PARKÓW NARODOWYCH W POLSCE – SP3

Autor: administrator dnia 26 września 2021 Brak komentarzy

We wtorek 21 września uczniowie klasy drugiej A i C wybrali się na całodniową wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Pierwszym ciekawym miejscem, które odwiedzili było Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Tam wzięli udział w warsztatach muzealnych pt.” Codzienne zajęcia Sowińców, – czyli jak warunki naturalne determinowały życie wsi?” Zajęcia praktyczne polegające na: stawianiu ściany domu, wykonaniu powrozów, praniu w metalowej misce na tarze, przecinaniu drewna piłą, oraz łowieniu ryb sprawił uczniom wiele radości. Z dużym zainteresowaniem oglądali w jaki sposób wydobywa się torf i do czego służył. Uczniowie mogli wejść do chat wiejskich sprzed 200 lat i zobaczyć jak skromne życie wiedli ludzie wiele lat temu i czym się zajmowali.

Następnie udali się do miejscowości Czołpino do Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie mogli poznać faunę i florę tego regionu. Wędrując ciekawą ścieżką ekologiczną prowadzącą przez park  nad samo morze uczniowie dotarli  do Latarni Morskiej w Czołpinie. Wszyscy  z wielką przyjemnością weszli na jej szczyt, aby móc podziwiać przepiękne widoki na Morze Bałtyckie, Jezioro Gardno i Łebsko, oraz ruchome wydmy. Wycieczka zdaniem dzieci była bardzo interesująca i niezwykła, a integracja klas bezcenna.

Sporządziła: I. Pawłowska i K. Markowska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress