Główna » Bez kategorii

,,Znajdź właściwe rozwiązanie” – program profilaktyki palenia tytoniu w SP 3

Autor: administrator1 dnia 21 czerwca 2021 Brak komentarzy

W ,,Trójce” od wielu lat jest realizowany program profilaktyki palenia tytoniu ,,Znajdź właściwe rozwiązanie”. W bieżącym roku szkolnym przeprowadzono wiele działań, które mają na celu poszerzyć wiedzę uczniów klas IV-VIII na temat skutków zdrowotnych wynikających z tego szkodliwego nałogu. Kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, w tym kampania promująca zdrowy i aktywny styl życia, wykluczający różnego rodzaju używki, w szczególności papierosy, to nadrzędne cele edukacji zdrowotnej. W ramach podsumowania projektu uczniowie klasy VI b wykonali plakaty informujące o niebezpiecznych skutkach palenia.  Uczniowie w swoich pracach zwrócili także uwagę na niedopałki, które są bezmyślnie rzucane na chodniki.

Program ,,Znajdź właściwe rozwiązanie” cieszył się uznaniem młodzieży, która chętnie uczestniczyła w jego realizacji, wskazując przy tym problemy współczesnego świata w zakresie edukacji zdrowotnej oraz postaw ekologicznych.

Opracowanie: Beata Kalota

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress