Główna » Bez kategorii

Zabawa andrzejkowa

Autor: administrator dnia 30 listopada 2014 Brak komentarzy

andzrejki..Upamiętniając zwyczaj wróżb w wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. Dawniej święto to miało nieco inny charakter, było więcej magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie Andrzejki stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym radosnych przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

27 listopada w naszej szkole również nie zabrakło wesołych andrzejkowych wróżb. Było lanie wosku przez klucz, rzut  monetą do wody, ustawianie butów, przebijanie serduszek. Była też doskonała zabawa dyskotekowa dla uczniów klas IV – VI, którą zorganizowała  Dyrekcja szkoły i Rada Rodziców. Szaleństwo na parkiecie zaczęło się już od pierwszych taktów, były wężyki, kółeczka, popisy na środku sali. W przerwach na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wychowawców.

Opracowanie: p. A. Wojciechowska

1234


Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress