Główna » Bez kategorii

Wyróżnienie dla Anny Marzec w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „List do patrona mojej szkoły” – SP3

Autor: administrator dnia 31 maja 2015 Brak komentarzy

Mamy zaszczyt ogłosić, że Anna Marzec z kl. VI c otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „List do patrona mojej szkoły”. Ania pokonała liczną konkurencję, wykazując znajomość poprawnej polszczyzny, zasad redagowania listu i historii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu.

Cele konkursu:

– pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników,

– wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej,

– szerzenie kultury języka i słowa pisanego,

– popularyzowanie czytelnictwa.

Naszej laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich!

Opracowanie: p. Beata KalotaKołobrzeg, dnia 8 marca 2015 roku


Drodzy Marynarze Polscy!

Nazywam się Anna Marzec i uczęszczam do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu. Jestem bardzo dumna z tego, że uczę się w szkole nazwanej Waszym imieniem.

Chciałabym wyjaśnić Wam, jak doszło do tego, że patronem naszej szkoły są właśnie marynarze. Otóż na przełomie lat 1973/74 wśród rodziców i uczniów przeprowadzono plebiscyt na imię patrona. Najwięcej głosów otrzymały nazwy: Leonida Teligi, Marynarzy Polskich, Emilii Gierczak, Konrada Korzeniowskiego, Mikołaja Kopernika. 27 grudnia 1974 r. Urząd Wojewódzki w Koszalinie zgodził się, aby nasza szkoła przyjęła nazwę Marynarzy Polskich. Nazwa ta wiąże się bowiem z regionem, gdzie mieszkam. Oddaliśmy w ten sposób hołd wszystkim tym, którzy swoje życie poświęcili morzu. Właśnie w tym roku, 23 kwietnia przypada 40. rocznica nadania naszej szkole imienia Marynarzy Polskich. W tym dniu odsłonięto też tablicę upamiętniającą tę uroczystość.

Nie wyobrażam sobie dzisiejszego świata bez żeglugi. Nasze miasto położone jest nad morzem i to dzięki Wam w dużej mierze tak pięknie się rozwinęło. Dzięki marynarzom – rybakom, którzy kosztem swojego życia oraz rodziny wypływają codziennie w morze i wpływają na rozwój naszego miasta. W czasie wojny dzielnie broniliście Kołobrzegu i całego naszego kraju, a w czasie pokoju ciężko pracujecie na morzu. Wszyscy ludzie morza, którzy tworzyli Polską Marynarkę Wojenną, flotę handlową, rybacką, walczyli za naszą wolność na morzach i oceanach całego świata, rozsławiali i rozsławiają całą Polską Banderę, również ci pływający na swoich jachtach. Cenię Was za to, że mimo iż morze jest bardzo groźne, to ryzykując swoje życie wychodzicie w morze i czerpiecie z tego radość. Wasza twarda osobowość, profesjonalne podejście do pracy, ogromna wiedza, odpowiedzialność i staranność w wykonywaniu swoich obowiązków jest dla mnie wzorem do naśladowania. Jeden najdrobniejszy błąd może kosztować Wasze życie lub życie Waszych kolegów na morzu.

Drodzy Marynarze, życzę Wam pomyślnych wiatrów, wracajcie zawsze szczęśliwie do swoich portów.

 

Z poważaniem

Anna MarzecDigg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress