Główna » Bez kategorii

Wyniki 30 edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur w Polsce – SP 3

Autor: administrator1 dnia 5 czerwca 2021 Brak komentarzy

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie, w której uczestniczy 6 milionów uczniów z 90 krajów.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich, w tym również Polskę. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo „Kangourou Sans Frontières”, skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym  zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Pomimo pandemii, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, udało się w naszej szkole zorganizować 30 edycję Konkursu Kangur w formie stacjonarnej. W konkursie wzięło udział 34 uczniów klas II –VIII, a siedmioro z nich uzyskało wyróżnienie.

  1. Lewandowski Kasjan – klasa V a
  2. Dziubka Kamila – klasa VI b
  3. Bagińska Magdalena – klasa VI c
  4. Mijsiewicz Nikodem – klasa VII b
  5. Chudzik Malwina – klasa VII d
  6. Kurażyński Mateusz – klasa VII e
  7. Szymański Patryk – klasa VIII d

Każdy uczestnik  konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i układankę przestrzenną w formie breloczka, a  wyróżnieni uczniowie otrzymają jeszcze nagrody książkowe.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i już dzisiaj zachęcamy do udziału w kolejnej edycji  tego konkursu.

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress