Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Kołobrzeg

Autor: administrator dnia 3 stycznia 2022 Brak komentarzy

Działasz na rzecz mieszkańców i miasta? Jesteś członkiem samorządu uczniowskiego, udzielasz się w organizacjach pozarządowych, a może masz pomysły na integrację i współpracę wśród kołobrzeskiej młodzieży?

Spróbuj swoich sił w Młodzieżowej Radzie Miasta Kołobrzeg, która jest reprezentacją młodzieży uczącej się na terenie naszego miasta oraz pełni rolę doradczo-konsultacyjną dla Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

Młodzieżowy radny może na własnej skórze przekonać się, jak pracuje samorząd, może wyrazić w ten sposób swoje zdanie, zainteresować dorosłych radnych danym tematem, problemem. Rada podejmuje dużo inicjatyw dla mieszkańców, organizuje różnego rodzaju akcje, również dobroczynne. Młodzieżowa Rada Miasta opiniuje uchwały, może też podejmować uchwały ze swoimi pomysłami czy wnioskami, które trafiają później do Prezydenta Miasta lub Rady Miasta Kołobrzeg.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Kołobrzeg odbędą się 24 stycznia 2022 roku. W okręgu wyborczym stanowiącym szkołę podstawową wybiera się jednego radnego, a w okręgu wyborczym stanowiącym szkołę ponadpodstawową wybiera się dwóch radnych.

Zasady, terminarz wyborów do MRM Kołobrzeg, wzory kart do głosowania, oświadczeń kandydatów oraz protokół z wyborów znajdują się w Zarządzeniu Prezydenta Miasta nr 134/21 z 29 grudnia 2021 r.

Szkolny koordynator wyborów: p. A. Wojciechowska