Główna » Bez kategorii

WKRĘCENI W CZYTANIE – SP 3

Autor: administrator1 dnia 22 grudnia 2020 Brak komentarzy

W Polsce systematycznie maleje liczba aktywnych czytelników. Fakt, że dzieci mało czytają, przekłada się na ubożenie słownictwa uczniów, nieumiejętność wyrażania własnych myśli i sądów. Dlatego istotne jest zachęcanie do czytania i wypracowywanie nawyków czytelniczych.
Dlaczego warto czytać książki?
Na to pytanie odpowiedź jest  prosta. Dzieci, które lubią czytać i spędzają więcej czasu na czytaniu dla przyjemności, lepiej się komunikują, z łatwością przekazują swoje myśli, mają bogatsze słownictwo, a także większą wiedzę ogólną. Z dużą swobodą piszą wypracowanie, są kreatywne, poza tym czytanie pobudza wyobraźnię i uczy myślenia.


Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzone przez inne osoby!

Uczniowie klas VII A, D, E czytając lektury przygotowali plakaty, na których zapisali najpiękniejsze cytaty, sentencje, złote myśli oraz quizy, testy i zabawy, które mają zachęcić ich koleżanki i kolegów do sięgnięcia po książki.
Takie zadania nadają się jako powtórzenie wiadomości, stanowią wyzwanie dla uczniów, ale na pewno aktywizują ich i zachęcają do podtrzymywania relacji, nawet za pomocą Internetu.
Opracowanie: Joanna Szydłowska
 

Sprawdź się w naszych quizach
https://samequizy.pl/cytaty-z-lektur-klasa-7/
https://samequizy.pl/ile-zapamietales-z-lektury-maly-ksiaze/

https://samequizy.pl/znajomosc-lektur-z-7-klasy/


 

 

 

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress