Główna » Bez kategorii

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Dziecięcej

Autor: administrator dnia 11 marca 2015 Brak komentarzy

We wtorek 10 marca klasa IIc wraz z klasą IIa odwiedziły Miejską Bibliotekę Dziecięcą mieszczącą się przy ulicy Brzozowej w Kołobrzegu.

Dzieci poznały pracę pani bibliotekarki. Dowiedziały się też, na jakich zasadach można wypożyczać książki oraz w jakich godzinach.

Zaskoczeniem dla wszystkich było, gdy pani powiedziała, że dzieci mogą również po lekcjach przychodzić  do biblioteki i brać udział w zajęciach, które tam się odbywają. Nie tylko można poczytać, ale też porysować lub wspólnie z innymi dziećmi zrobić pracę plastyczną.

Kolejnym etapem było zwiedzanie biblioteki i zaglądanie, co konkretnie mieści się na półkach. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób poukładane są książki. Bardzo miłą niespodzianką przygotowaną na przyjście małych gości było obejrzenie japońskiego teatrzyku KAMICHIBAI, który nosił tytuł „Mój przyjaciel Kemushi”. Wszyscy byli zachwyceni.

Pod koniec wizyty był czas wolny, podczas którego można było pooglądać zasób książek znajdujących się na półkach, wykonać pracę plastyczną lub porysować.

Opracowanie: p. S. Kaczmarczyk

b2b3b1

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress