Wielkanocne lekcje językowe – SP 3

Autor: administrator1 dnia 12 kwietnia 2021 Brak komentarzy

Z okazji Wielkanocy, w ramach  lekcji kulturowych, uczniowie poznawali lub wzbogacali  swoją wiedzę na temat tradycji świątecznych, celebrowanych w państwach anglosaskich oraz niemieckojęzycznych. Podczas gier i zadań interaktywnych uczniowie  utrwalali słownictwo związane z tematyką Świąt Wielkiej Nocy, ćwiczyli umiejętność rozumienia tekstu czytanego i słuchanego. Uczniowie mogli sprawdzić znajomość słownictwa związanego z Wielkanocą korzystając z aplikacji LearningApps oraz Liveworksheets, rozwiązując krzyżówkę czy dopasowując słownictwo do właściwego święta: Christmas or Easter? Podczas lekcji uczniowie poznawali też ciekawe zwyczaje obecne w Wielkiej Brytanii i w Niemczech oraz rozwiązywali kryptogramy i odszukiwali idiomy związane z Wielkanocą. Na uczniów czekały również zagadki ukryte w QR kodach. Dużo śmiechu i radości sprawiło uczniom zadanie na rozpoczęcie zajęć : Was für ein Ei bist heute? (Jakim jajkiem dzisiaj jesteś?), dzięki któremu mogli ocenić swój nastrój i samopoczucie. Dzieci z dużym zaangażowaniem malowały jajka wielkanocne według własnego pomysłu, a także poszukiwały jajek ukrytych  przez wielkanocnego zająca. Mistrzem w tej dziedzinie okazał się Tytus Majewski  z klasy 5 a, który osiągnął najwyższy wynik w szkole w czasie  jajecznych rozgrywek. Zgodnie z wytycznymi nowoczesnej metodyki  uczniowie byli aktywnymi współtwórcami lekcji. Wykorzystując nowoczesne technologie starsi uczniowie samodzielnie przygotowywali prezentacje multimedialne oraz komputerowe zagadki, krzyżówki i rebusy dla swoich kolegów.

Opracowanie: nauczycielki języków obcych

Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress