Główna » Bez kategorii

Warsztaty edukacyjne w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin – SP 3

Autor: administrator1 dnia 17 czerwca 2021 Brak komentarzy

Uczniowie klasy III a  uczestniczyli w trzech warsztatach on-line w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

W czasie pierwszego spotkania pt. „Wędrując po Polin” trzecioklasiści wyruszyli na wspólną wyprawę w przeszłość. Odwiedzili pięć  najciekawszych miejsc na wystawie Muzeum POLIN. Dowiedzieli się,  jak wyglądało życie w dawnych wiekach, zajrzeli do średniowiecznych grodów, na targ, na którym mieszały się języki i tradycje kulinarne, odwiedzili synagogę poznając piękno różnorodności wielokulturowej Polski. Poznali znaczenie słów:  różnorodność, Żydzi, religie, synagoga.

Podczas kolejnych warsztatów pt. „O Józefie i szabatowej rybie” poznali historię Józefa, który dzielił się ze wszystkim szabatową kolacją. Dowiedzieli się, czym jest szabat i jak się go obchodzi.  Po obejrzeniu filmu  pt. „Szabatowa ryba” szukali odpowiedzi na pytanie: Czy lepiej dzielić się tym, co się ma, czy zachowywać wszystko dla siebie? Stworzyli  prace plastyczne na temat obejrzanego filmu animowanego.

Trzecia lekcja pt. „Stara szafa. Opowieść o ratowaniu”  najbardziej zaciekawiła uczniów, wzbudziła wiele emocji.  Dzieci poznały niezwykłą, prawdziwą historię o dziecięcej pomocy w czasie wojny. Bohaterką opowieści była Ala, ich polska rówieśniczka, która razem z mamą i siostrą ukrywała żydowską rodzinę. To opowieść, która skończyła się dobrze.  Podczas podsumowania zajęć uczniowie pięknie wypowiadali się o sile przyjaźni, odwagi i ludzkiej solidarności.

W czasie trwania warsztatów edukatorzy zadbali o to, by wiadomości, które przekazywali były przeplatane różnymi aktywnościami uczniów.

Magdalena Jakubowska 

 

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress