Główna » Bez kategorii

W SP 3 wybory do Samorządu Uczniowskiego

Autor: administrator dnia 11 czerwca 2015 Brak komentarzy

Uczniowie „Trójki” od najmłodszych lat uczą się, jak w demokratyczny sposób mogą wpływać na działalność szkoły.

Na przełomie maja i czerwca ogłoszona została akcja wyborcza „Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2015”.

Pierwszym etapem wyborów, było wyłonienie spośród uczniów klas IV-V kandydatów do SU, kolejnym akcja wyborcza, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Były kolorowe plakaty, chorągiewki i ulotki rozdawane uczniom na przerwach przez sztaby wyborcze kandydatów.

W dniach 9 i 10 czerwca odbyły się wybory. W głosowaniu wzięło 467 osób, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród siedmiu kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 9 było nieważnych.

Komisja w składzie: Katarzyna Gallon z kl VI c, Anna Gutkowska i Anna Marzec z kl. VI d czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów były  opiekunki SU p. Agnieszka Wojciechowska i p. Magdalena Jakubowska.

W demokratycznych wyborach wyłoniono przewodniczącą i wiceprzewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016.

Przewodniczącą została Vanessa Soćko z klasy Va,
wiceprzewodniczącą Oliwia Skolik z klasy Va.

Gratulujemy wszystkim, którzy kandydowali w wyborach.

p. M. Jakubowska i p. A. Wojciechowska

123

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress