Autor: administrator dnia 13 października 2011 Brak komentarzy

Klub Wojskowy w Kołobrzegu ogłasza VI Patriotyczny Turniej Recytatorski – Patriotyczny, Poezji Śpiewanej „Odcienie Ojczyzny”. Celem turnieju jest rozwijanie i kształtowanie postaw patriotycznych, jak również rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży piękna polskich strof o ojczyźnie autorstwa najwybitniejszych poetów polskich i rozwijania talentów recytatorskich.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas V i VI.

Eliminacje szkolne odbędą się 18.10.2011r. o godz. 14.40 w sali 208.

Każdy uczestnik prezentuje jeden utwór literacki (wiersz lub fragment prozy) lub poezji śpiewanej o tematyce patriotycznej.

Czas prezentacji do 5 minut.

Kryteria oceny:

– interpretacja utworu,

– dobór repertuaru do wieku uczestnika,

– kultura słowa (poprawność językowa, dykcja),

– ogólny wyraz artystyczny,

Nauczyciele j. polskiego:

p. Jlona Rybczyńska

p. Agnieszka Małachowska

p. Joanna Kociuba

Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress