Główna » Bez kategorii

Uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Autor: administrator dnia 28 marca 2014 Brak komentarzy

Teatr – stworzony przez człowieka dla…człowieka. To dziedzina sztuki, która wyzwala silne emocje, zmusza do przemyśleń i refleksji, tworzy niezwykłą interakcję pomiędzy aktorem a widzem.  Korelacja żywego słowa, dźwięków, form przestrzennych, barw, światła, wreszcie najważniejszych – ciała aktora i tekstu słownego tworzy widowisko teatralne. Teatr „uformował” rolę, w którą wciela się aktor. Postać sceniczna przeistacza się w kogoś innego, odgrywa pewną historię. Teatr, znany od czasów starożytnych, uczy i poucza, bawi oraz pozwala osiągnąć maksimum doznań estetycznych.

Dzień 27 marca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Teatru. Z tej okazji uczniowie z klasy V c i VI d, należący do koła polonistycznego, zorganizowali uroczysty apel, podczas którego upowszechniali wiedzę o teatrze. Piątoklasiści przedstawili ludzi teatru, wspaniale recytowali utwory liryczne, dzięki czemu pozostali uczniowie mogli w sposób wyobrażeniowy „bawić się w teatr”. Uczennice z szóstej klasy omówiły historię teatru przy pomocy prezentacji multimedialnej. Punktem kulminacyjnym Dnia Teatru był skecz, zatytułowany „Szkoła mistrzostwa sportowego”. Młodzi aktorzy wcielili się w role uczniów i nauczycieli. Widzowie mogli przejrzeć się w „lustrze” własnej codzienności. „Świat jest teatrem, aktorami ludzie…” – zabrzmiały słowa angielskiego dramatopisarza, poety i aktora epoki renesansu Williama Szekspira, które znakomicie oddają istotę teatru oraz doskonale podsumowują ten, jakże uroczysty i „teatralny”, dzień w naszej szkole.

Opracowanie: B. Kalota

a1a2a9a3

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress