Główna » Bez kategorii

Udział uczniów Trójki w warsztatach edukacyjnych.

Autor: administrator1 dnia 20 maja 2021 Brak komentarzy

Co dziś zajmuje głowy nastolatków? O czym myślą? Jakie mają dylematy? Czy, mimo tego, że zmieniają się czasy, młodzi ludzie borykają się z podobnymi problemami?

Między innymi na ten temat mogli porozmawiać uczniowie klas 7 e i 8 b podczas warsztatów „Dylematy młodych” organizowanych przez jedno z najciekawszych muzeów Warszawy, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 Podczas zajęć przenieśliśmy się do przedwojennej Polski. Mogliśmy przyjrzeć się dylematom ówczesnego nastolatka oraz sprawdzić, na ile jego problemy są podobne do naszych.

Poznaliśmy prawdziwą historię Jakuba, jego niełatwe relacje z rodziną i pierwsze dorosłe decyzje, które kosztowały Go odrzucenie przez ojca, ucieczkę z domu, wzięcie pełnej odpowiedzialności za swój życiowy wybór. Weszliśmy w barwny, międzywojenny świat żydowskiego Lublina i Warszawy, a przy tym przyjrzeliśmy się wartościom, którymi kierowali się bohaterowie. Zaobserwowaliśmy także, jakie miejsce w ich życiu zajmuje tradycja i rodzina.

Uczniowie w małych grupach byli zachęcani do dyskusji, rozwiązywali quizy i zadania interaktywne. Udział w warsztatach był cenną lekcją historii oraz wyjątkowym spotkaniem z żydowską kulturą.

Bardzo dziękujemy pracownikom muzeum, Pani Alicji Smardzewskiej oraz Panu Stanisławowi Niemojewskiemu  za bardzo ciekawe zajęcia, pełne zadumy, refleksji i wzruszeń.

 

Opracowanie: p. J. Szydłowska i p. A. Zagdańska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress