Główna » Bez kategorii

Udział naszych uczniów w Eko warsztatach online organizowanych przez Regionalne Centrum Kultury w ramach lekcji dla szkół podstawowych w Kołobrzegu.

Autor: administrator1 dnia 28 kwietnia 2021 Brak komentarzy

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który odbywa się corocznie 22 kwietnia,  klasy 4b, 7e i 8b wzięły udział w Eko warsztatach online organizowanych przez Regionalne Centrum Kultury w ramach lekcji dla szkół podstawowych w Kołobrzegu. 

W ramach 45 minutowego spotkania  online, uczniowie klasy czwartej dowiedzieli się, ile może słomka w morzu, do czego wykorzystać stare płyty CD, po co jest nam potrzebny recykling, co można zrobić z plastiku. 

Przed zajęciami  czwartoklasiści  obejrzeli filmik ERCEKUŚ, którego tytułowy bohater zabrał dzieci w niezwykłą podróż recyklingu i rozwiązań ekologicznych w domu https://www.youtube.com/watch?v=roXAPiE0UpE . W dniu warsztatów wszyscy mieli przygotowane płyty CD, kolorowe kartki z bloku, sznurek, nożyczki, kredki, klej oraz monetę jednogroszową. Prowadząca zajęcia, pani Izabela Korpa- Jarosz w bardzo jasny i przyjazny dla uczniów sposób opowiadała o tym, jak dać drugie życie niepotrzebnym już przedmiotom. Mieniące się rybki i kolorowe bączki z materiałów recyklingowych, które dzieci wykonały na zajęciach, z pewnością ozdobią ich pokoje i posłużą do zabawy z młodszym rodzeństwem. Jednak oprócz zajęć plastycznych uczniów klasy 4b spotkała spora niespodzianka! Na zdalnych warsztatach ekologicznych pojawił się Gość Specjalny – Prezydent Miasta Kołobrzeg  pani Anna Mieczkowska. Pani Prezydent opowiedziała uczniom o proekologicznych działaniach w naszym pięknym mieście: o domkach dla jerzyków-najlepszych lotników wśród ptaków, o sadzeniu drzew i krzewów, o zbieraniu plastikowych nakrętek, a także o oszczędzaniu wody, energii elektrycznej i odpowiednim segregowaniu odpadów. Spotkanie z panią Anną Mieczkowską było dla dzieci niezwykle miłym doświadczeniem, uczniowie mieli okazję zadać kilka pytań oraz pokazać swoje pieski. Niestety nie wszyscy chętni zdążyli zabrać głos czy pokazać swoje zwierzątko. Dlatego klasa 4b umówiła się z panią Prezydent na kolejne wspólne zajęcia, już po powrocie do szkoły 🙂

Dla  klas starszych pani Anna Milke również przygotowała coś specjalnego. Prowadząca rozpoczęła spotkanie od zaprezentowania przedmiotów użytkowych, takich jak kubek, długopis czy frisby do zabawy, wykonanych według najnowszych technologii, z wykorzystaniem ziaren zbóż.

Pani Ania zwróciła uwagę na niepokojący fakt produkowania przez nas ogromnej ilości śmieci w życiu codziennym, na przykład podczas robienia zwykłych  zakupów.

Prosiła uczniów o rozwagę przy wyborze  produktów oraz o zwracanie uwagi na materiał, z którego są wykonane.

Następnie zachęciła uczniów do dyskusji i refleksji nad tym, w jaki sposób oni oraz ich bliscy dbają o naszą planetę, jakie działania podejmują na co dzień, aby dbać o środowisko naturalne. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat swoich postaw oraz akcji ekologicznych, w które się systematycznie angażują.

Pani Ania opowiedziała także o roli  wdrażania działań proekologicznych przez duże przedsiębiorstwa i zakłady w różnych branżach przemysłowych dla naszego środowiska.

Siódmo- i ósmoklasiści  również mieli okazję do wykazania się kreatywnością. Spośród możliwości zaprezentowanych przez panią Anię wykorzystania papierowej tutki ( pomysły dostępne pod linkiem: ttps://www.youtube.com/watch?v=DXKbMLJP4uc ) mieli wybrać ten, który ich najbardziej zainteresował. Powstały pojemniki na kredki, doniczki, stojaki na telefony czy szpulki na nici. Zachęcamy Was również do wyczarowania czegoś ciekawego i użytecznego!

Składamy ogromne podziękowania obu paniom. Otrzymane przez uczniów prezenty- niespodzianki będą świetną pamiątką  ekologicznych spotkań.

Opracowanie: p. J. Szydłowska, p. A. Wojciechowska, p. A. Zagdańska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress