Główna » Bez kategorii

Udział Asów w Ogólnopolskiej Konferencji – SP 3

Autor: administrator1 dnia 23 lutego 2021 Brak komentarzy

11 lutego, po raz pierwszy w Polsce, odbyła się Konferencja Asów Internetu organizowana przez Fundację Szkoła z Klasą oraz Google.
Program konferencji obfitował w wiele atrakcyjnych spotkań i aktywności dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Trenerki i trenerzy Asów przygotowali mini lekcje wokół wartości programu: Rozsądku, Uważności, Siły, Życzliwości i Odwagi. Były porady, jak radzić sobie z nieżyczliwością w sieci, z groźbami czy wykorzystywaniem zdjęć przez osoby trzecie.
Uczniowie mieli okazję zdobyć super moce, czyli umiejętności tworzenia silnych zabezpieczeń w sieci. Uczyli się odróżniać maile fałszywe od prawdziwych, pogłębili swoją wiedzę na temat zjawiska phishingu. Poznawali również sposoby na rozwijanie odwagi w sieci. W przerwach między lekcjami mieli dodatkowo możliwość zadawania pytań
prelegentom, a także zmierzyć swoje siły w grze interaktywnej.
W drugiej części spotkania uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu na temat języka młodzieżowego w internecie, poznali sposoby walki z fake newsami, a także praktyczne sposoby zabezpieczeń w sieci przekazane przez światowej sławy hakera.
Spotkania dla rodziców były dobrą okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania sposobów, jak rozmawiać z dziećmi o sieci, jak rozwijać zaufanie w relacjach ze swoimi pociechami. Podczas spotkań podkreślano wielokrotnie wątek współpracy pomiędzy rodzicami i nauczycielami po to, aby uczniowie byli sprawniejsi i bezpieczniejsi w sieci, a internet był przyjaznym i przyjemnym miejscem spędzania wolnego czasu dla wszystkich.
Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim, którzy pochwalili się z nam swoimi aktywnościami podjętymi ze swoimi bliskimi z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.
Na zakończenie zapraszamy wszystkich młodszych uczniów, którzy nie uczestniczyli w kampanii społecznej na temat bezpieczeństwa w sieci, do zabawy w escaperoomie, przygotowanym przez Szkolne Asy.
https://view.genial.ly/5fcb948f34487c74a6da4f03/game-breakout-pokoj-zagadek-asow-internetu?fbclid=IwAR1GoznE68qFhOugmsPuBCiOpe1W6UhU1l0A7m6DJXFopUv89axM YID-e0c

Opracowanie: p. A. Zagdańska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress