Główna » Bez kategorii

Uczniowie uczą się jak prawidłowo dokarmiać ptaki. – SP 3

Autor: administrator1 dnia 30 stycznia 2021 Brak komentarzy

Choć nadal  dużego mrozu nie ma, ptakom i zwierzętom zimą trudniej jest znaleźć pożywienie. Wiedzą o tym  najmłodsi uczniowie  naszej szkoły .

 Rozmawiałyśmy  też z uczniami o ptakach zimujących w  Polsce  – To sikorki, czyże, dzwońce, zięby – wymieniamy niektóre gatunki. Pojawiają się też wędrujące kopciuszki. To ptaki mniejsze od wróbla, zamieszkujące głównie w Europie południowej

Zachęcałyśmy  uczniów, by jeżeli posiadają lub zrobią sami  karmiki, umieszczali je w miejscach widocznych przez okno, tak aby mogły je podglądać.  Mają wówczas okazję poznawać przyrodę, oswajać się z widokiem ptaków, uczyć się ich gatunków. 

Na  kolejnych lekcjach dzieci uczyły się tego, co powinno znajdować się w pokarmie dla ptaków, min: kukurydza, ziarna zbóż, pestki dyni, otręby czy drobno pokrojone warzywa wszystko oczywiście bez dodatku soli, która szkodzi latającym przyjaciołom.

Uczniowie wykonali prace plastyczne dotyczące tej tematyki, oraz wzięli udział w wycieczce do Parku na Skwerze Pionierów, gdzie stanęły w ostatnim czasie „Ptasie bufety” zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.  i mogły zobaczyć w jaki sposób można pomóc ptakom w naszym mieście.

Opracowała: I. Pawłowska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress