Główna » Bez kategorii

UCZNIOWIE KLASY 1C EKOLOGICZNIE – SP 3

Autor: administrator1 dnia 1 grudnia 2020 Brak komentarzy

Uczniowie z klasy 1C w ramach udziału w ostatnim etapie Szkoły z Klasą 2.0. uczestniczyli w kilku akcjach związanych z ekologią, segregacją śmieci, recyklingiem itp.
W ramach zajęć ogłosiliśmy akcję pod hasłem „Drugie życie odpadów!” .
Pierwszym działaniem było przeprowadzenie lekcji dotyczącej ekologii, segregacji śmieci i szeroko pojętego recyklingu, gdzie omówiliśmy wszystko, co wiąże się z ta tematyką.
Kolejnym krokiem w tym kierunku było: zaproponowanie przez nauczyciela dzieciom i rodzicom podjęcia się stworzenia akcji online nt.: „Moda ekologiczna”, która polegała na wykonaniu stroju z materiałów nadających się do recyklingu i prezentacji jej całej klasie.
Ostatnim działaniem naszych uczniów było wykonanie „ Eko-Choinki’ lub Eko-ozdoby ! Dzieci wykonały ekologiczne choinki oraz ozdoby świąteczne wg własnego uznania i pomysłowości.
Celem tych wszystkich przedsięwzięć jest upowszechnienie wiedzy z zakresu segregacji odpadów i recyklingu, oraz kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości dzieci na temat segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania, a także rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej.
Praca była wyjątkowo satysfakcjonująca dla wszystkich uczestników tych działań, a po skończonych zajęciach wspólnie obejrzeliśmy prezentację stworzoną przez nauczyciela, dla wspólnego przezywania tego jakże twórczo spędzonego czasu.

Dziękuję rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie w realizację tych działań.

Link do prezentacji poniżej :

http://Pokaz Mody Ekologicznej klasy 1C.pptx

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress