Główna » Bez kategorii

Uczniowie klas 8 o e-spotkaniu z uczniami WOLI. – SP 3

Autor: administrator1 dnia 11 marca 2021 Brak komentarzy

Wrażenia ósmoklasistów po spotkaniu z uczniami Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego im. Kryptologów Polskich w Warszawie:
„ (…) Spotkanie było bardzo interesujące, ponieważ mogliśmy porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, zadać im różne pytania, dotyczące samej szkoły, nauki oraz zajęć poza szkolnych. Mieliśmy możliwość obejrzenia przygotowanej przez nich prezentacji, z której dowiedzieliśmy się jak wygląda dzień lekcyjny w szkole, ale także poza nią. Uczniowie opowiedzieli nam, w jaki sposób wygląda rekrutacja do szkoły. Każdy nowoprzyjęty uczeń otrzymuje umundurowanie, ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt komputerowy, pomoce naukowe oraz opiekę medyczną. Lekcje w tej szkole odbywają się w ciekawy sposób, dodatkowo można skorzystać z wielu zajęć i kółek. W wolnym czasie
uczniowie mają do dyspozycji i mogą korzystać m.in. z basenu, hal sportowych.
Osobiście uważam, że wyjazd w tak młodym wieku do szkoły, jest ciężki i trudny dla uczniów, rodziców i opiekunów, gdyż mówimy tu o rozłące i tęsknocie. Mimo to mamy możliwość nauczyć się samodzielności, dyscypliny, szacunku i odpowiedzialności.”
Ola kl. 8 a
„(…) Było to bardzo ciekawe i przydatne doświadczenie. Dzięki tej rozmowie oraz prezentacji dowiedzieliśmy się nie tylko o tym jak wiele różnych i niesamowitych możliwości dalszej edukacji mamy, ale również o tym jak szybko w większych miastach rozwija się szkolnictwo. Pokazano nam też jaką odwagę trzeba posiadać by w tak młodym wieku wyjechać do stolicy w celu nauki w wymarzonej szkole i żyć tam w pełni samodzielnie. Uczniowie owego liceum przedstawili nam ich placówkę w naprawdę ciekawy oraz zachęcający sposób, który pozwolił nam poczuć się jakbyśmy na żywo byli oprowadzani. Uczniowie naszej klasy uznali, że tego typu spotkania są bardzo pouczające i interesujące.”
Zosia kl 8 a
„Uczniowie WOLI w Warszawie bardzo zaciekawili mnie swoją ofertą- życie w internacie,  testy sprawnościowe na wstępie czy  szeroka oferta zajęć sportowych, np. spadochroniarstwo. Uczniami tej szkoły jest młodzież  z całej Polski, przybywająca do stolicy z różnymi planami i umiejętnościami.
W ciągu tygodnia mają dużo obowiązków, jednak weekendy są wolne. Jest to  czas na odpoczynek i zwiedzanie ciekawych miejsc w Warszawie.  Myślę, że goście zachęcili część osób do bliższego zapoznania się z ofertą tej szkoły.”
Julia, kl. 8 b
„Bardzo mi się podobało jak nasi goście opowiadali nam o swojej szkole. Było  widać, że chętnie do niej chodzą, że ją polecają. Pierwszym etapem kwalifikacyjnym są testy sprawnościowe. Trzeba być w dobrej formie, aby sprostać tym wymaganiom. Zazdroszczę  im najbardziej udziału w zajęciach laboratoryjnych. Gdybym nie planowała iść do liceum na  na profil biologiczno- chemiczny, spróbowałabym sił w tej szkole.”
Nadia, kl. 8 b

„Spotkanie było świetne. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadane im pytania. Zachęcali do nas byśmy przy wyborze szkoły średniej rozważyli też pójście do WOLI. Ciekawie opowiadali o swojej szkole, widać było, że są bardzo dumni z uczęszczania do niej.”
Ola 8 c
„ (…) Kadra nauczycielska ucząca w tej szkole, to mili i pomocni profesorowie. Szkoła ma innowacyjne podejśćie do ucznia, zarówno w zakresie edukacji, jak i zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mają możliwość wszechstronnego rozwijania swoich zainteresowań, korzystając z oferty praktyk dodatkowych. Placówka pomimo młodego trwania, bo dopiero dwóch lat, ma dość sporo osiągnięć. Szkoła zapewnia swoim podopiecznym różnego rodzaju wycieczki, odbywające się w ferie zimowe, bądź wakacje.
Sądzimy, że wspólnie spędzony czas był bardzo interesujący i rozwiał nasze wszystkie pytania dotyczące edukacji w tej szkole.”
Kinga i Daria kl. 8 d
Opracowanie: Agnieszka Wojciechowska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress