Główna » Bez kategorii

Tydzień Dbania o Relacje w Trójce

Autor: administrator dnia 28 października 2021 Brak komentarzy

Tydzień Dbania o Relacje to jedno z  działań podejmowanych w naszej szkole w tym roku szkolnym w ramach programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.

Zaplanowane i realizowane aktywności w tym tygodniu są  pomysłem nie tylko nauczycieli, ale również samych uczniów i uczennic. To oni wykazali się ogromną inicjatywą i zaangażowaniem już na etapie planowania po to, aby stworzyć przyjazną, rodzinną atmosferę, spędzić ze sobą wspólnie więcej czasu, zadbać o relacje ze swoimi kolegami, koleżankami, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz wykonać coś dobrego i zachęcić innych do bezinteresownej pomocy.

W poniedziałkowy poranek  pojawiło się na korytarzu szkolnym drzewko, na którym z dnia na dzień przybywa  samodzielnie wykonanych listków z zapisanymi dobrymi uczynkami. Pierwszy dzień to była również  okazja do wykonania z przyjaciółmi pozytywnego zdjęcia z emotkami w szkolnej fotobudce.

Szkolny wtorek przebiegał pod hasłem: Dzień off line z grami planszowymi. Wielu uczniów zaabsorbowanych zabawą i rywalizacją w zdobyciu tytułu zwycięzcy zapomniało całkowicie o istnieniu telefonu komórkowego. Gry towarzyskie cieszyły się dużą popularnością na korytarzach szkolnych. Również zajęcia  było dobrą okazją do wykorzystania gier matematycznych, językowych czy quizów przedmiotowych.

Uczniowie starszych klas również mieli swój udział w zagospodarowaniu przerw swoich młodszych kolegów. Były aktywne przerwy ruchowe, zawody w tenisa stołowego oraz spotkania z ulubioną książką.

Postawy i ogromne zaangażowanie całej społeczności szkolnej to dowód na to, że tworzymy świetny, zgrany zespół, a jeszcze lepsze relacje między nami na pewno ułatwią nam współpracę i  osiąganie wytyczonych celów.

Tydzień Dbania o Relacje trwa!!!

Opracowanie: p. A. Zagdańska


 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress