Główna » Bez kategorii

TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE- FINAŁ !!! – SP3

Autor: administrator dnia 1 listopada 2021 Brak komentarzy

Tydzień 25-29.10.2021r. był dla nas czasem wyjątkowym. To w tym okresie szczególnie dbaliśmy o dobre relacje w naszej szkole. Działania podejmowali uczniowie i uczennice, nauczyciele i nauczycielki oraz pozostali pracownicy szkoły.

Po fotobudce, dniu planszówek, aktywnych przerwach przyszedł czas na pomyślenie nie tylko o sobie i swoich przyjemnościach, ale również o przygotowaniu niespodzianek dla osób chorych, często samotnych i cierpiących. Uczniowie klas I-III stanęli na wysokości zadania. Wspólnie ze swoimi wychowawczyniami wykonali kilkadziesiąt słodkich mini prezencików, które trafiły  w ręce podopiecznych Kołobrzeskiego Hospicjum oraz Domu Seniora. Ze względu na pandemię i troskę o naszych przyjaciół, upominki do obu placówek zostały dostarczone przez opiekunkę naszego szkolnego wolontariatu- p. Agnieszkę Nikel.

Wszystkie aktywności i atrakcje przeplatane były zajęciami wychowawczymi na temat przyjaźni, empatii, szacunku  i akceptacji. To również podczas tych lekcji powstało mnóstwo listków z dobrymi uczynkami, SKRZYDŁA MOCY, namalowane przez klasę 8 D, które znalazły swoje miejsce na korytarzu szkolnym czy  napis: DOBRE RELACJE POMAGAJĄ NAM SIĘ UCZYĆ I ROZWIJAĆ. Na drzwiach od sal lekcyjnych pojawiły się również sentencje dotyczące znaczenia  relacji w naszym życiu przygotowane przez panią psycholog- Emilię Dziką.

Finałowym punktem działań był taniec wykonany na boisku szkolnym w piątek na długiej przerwie.

Swing w uliczce, którego pomysłodawczynią była  p. Magdalena Jakubowska, nauczycielka muzyki, okazał się ogromnym hitem. Uczniowie duzi i mali oraz  pracownicy szkoły zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy muzyce. To było prawdziwe szaleństwo :)!

Chcielibyśmy, aby część pomysłów pozostała dobrą praktyką naszej szkoły, bowiem „Szkoła bez dobrych relacji jest jak telefon bez baterii. Nie ma prawa działać”.

Składamy ogromne podziękowania wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom za włożony wysiłek, zaangażowanie, poświęcony czas, dobre serca i słowa, które przyczyniły się do ogromnego sukcesu tego przedsięwzięcia.

Opracowanie: p. A. Zagdańska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress