Główna » Bez kategorii

Tydzień Bezpiecznego Internetu w Trójce

Autor: administrator1 dnia 9 lutego 2021 Brak komentarzy

Dnia 9 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z tematem bezpieczeństwa w sieci oraz zachęcenie do utrzymania balansu między życiem on i offline. Ponieważ temat bezpieczeństwa w sieci jest szczególnie ważny podczas zdalnego nauczania, DBI świętujemy w tym roku w naszej szkole aż cały tydzień. Zachęcamy całe rodziny do podejmowania inicjatyw, które pomogą dzieciom w sposób mądry i bezpieczny korzystać z internetu, ale również zachęcą do spędzania wspólnie czasu wolnego.
Nasze propozycje przedstawiamy poniżej:
1. Opracowanie Rodzinnego Kodeksu korzystania z komputera i telefonów
komórkowych. Warto umieścić go w widocznym dla wszystkich domowników miejscu, aby móc się do niego systematycznie odwoływać.
2. Przygotowanie pudełka/ skrzynki na telefony komórkowe, w którym mogą znajdować się aparaty na przykład podczas wspólnie spożywanych posiłków lub rodzinnych zabaw.
3. Sporządzenie plakatu dotyczącego bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów sieci.
4. Wykonanie jednego lub kilku zadań z zakresu życzliwości.
DBI to przecież dobra okazja do okazania życzliwości i sympatii komuś bliskiemu, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi cyfrowych. Może zrobicie komuś miłą niespodziankę i prześlecie do niego poprzez platformę TEAMS życzliwą wiadomość, zgodnie z instrukcją zamieszczoną w plikach?
5. Na wspólne, rodzinne wieczory polecamy publikację Asy Internetu i turniej, czyli zbiór 5 opowiadań o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w sieci.
Korzystając z okazji przypominamy również zasady bezpiecznego i rozważnego korzystania z sieci oraz przedstawiamy kilka ciekawostek dotyczących internetu.
Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie się podzielić z nami swoimi pomysłami z realizacji opisanych zadań. A może macie własne propozycje na rodzinne świętowanie?
Na Wasze opisy, zdjęcia/ kolaże i prace czekamy pod adresem
asyinternetusp3kg@gmail.com  do końca tygodnia ( 14.02).

Opracowanie: p. A. Zagdańska

Asy_internetu_i_turniej

karty pracy_życzliwość 1a
karta pracy_życzliwość 2a
karty pracy_życzliwość 1b
karty pracy_życzliwość 2b

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress