Główna » Bez kategorii

„Tak się żyło w PRL-u” – Vb na wystawie – SP3

Autor: administrator dnia 25 października 2021 Brak komentarzy

Klasa Vb była na ciekawych warsztatach zorganizowanych z okazji czasowej wystawy pt. „Tak się żyło w PRL-u”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dwupokojowe mieszkanie  z widną kuchnią oraz łazienką, którego specyficzne uroki pamiętają już tylko dziadkowie i być może niektórzy rodzice. Pracownicy Muzeum Oręża Polskiego, pani Barbara Hordyjewska oraz pan Piotr Leszman, bardzo interesująco opowiadali o dniu codziennym w PRL-u. Dzięki prezentowanym meblom, urządzeniom mechanicznym, książkom oraz przedmiotom dnia codziennego dzieci mogły cofnąć się w czasie o kilkadziesiąt lat, do niezwykle egzotycznego dla nich okresu. Dzięki wiedzy naszych muzealnych przewodników zostały rozwiązane  zagadki: jak wybrać numer w telefonie, kiedy nie ma na nim ekranu dotykowego? co zrobić by w czarnobiałym telewizorze oglądać film w kolorze? jak kręcąc korbką wyprasować ściereczkę? kim był zawodowy stacz? jak bawić się mając 2 kapsle?

Wystawa obejmuje również temat szkoły (z ławką szkolną i stołem do ZPT) i fotografii (wraz z wyposażeniem ciemni fotograficznej) w czasach PRL.

Uzupełnieniem wystawy są cytaty z polskich komedii: Miś, Rejs czy Seksmisja. Ale to już gratka dla starszych zwiedzających.

Opracowanie: wychowawczyni klasy Vb, Agnieszka Wojciechowska, pamiętająca, jak się żyło w PRL-u 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress