Główna » Bez kategorii

Święto Jabłka

Autor: administrator dnia 27 września 2013 Brak komentarzy

„…O, jabłuszko, jabłuszko,
Jabłuszko pełne snu,
O, gdzie spojrzeć – jabłuszko,
Jabłuszko tam i tu,
O, gdzie spojrzeć – jabłuszko,
Jabłuszko pełne snu,
Jabłuszko tam i tu…”

Tadeusz Urgacz

25 września, w naszej szkole, hucznie obchodziliśmy Dzień Jabłka. Tego dnia jesienne, okrągłe owoce dominowały w każdej postaci- ciasta, szarlotki, musy, placki, ciasteczka, rogaliki, soki, galaretki. Wszyscy uczniowie zajadali się smakołykami, a na korytarzach i w salach unosił się piękny zapach. Samorząd Uczniowski przygotował apel, na którym, ku zdziwieniu wielu uczniów, gościliśmy gwiazdy z programu „Wiem co jem”- Katarzynę Bosacką i Doktor Zdrówko. Śpiewająco w ich rolę wcieliły się Hania Sotyń i Kasia Zieleń, które w bardzo interesujący sposób opowiadały o walorach smakowych i wartościach odżywczych jabłek. Prócz rozmowy o jabłkach były również piosenki, wiersze, a nawet hasełka skandowane o…… JABŁKACH. Szkolna higienistka- Pani Maria Stępień, przypomniała wszystkim uczniom o konieczności zachowania higieny podczas spożywania owoców oraz prawidłowych nawykach higienicznych, które obowiązują każdego na co dzień.

To był miły, pyszny i owocowy zawrót głowy. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, babciom i ciociom za pomoc w zorganizowaniu Święta Jabłka.

Samorząd Uczniowski

Opiekunowie: p. M. Jakubowska, p. A. Wojciechowska

123.45678910.111213

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress