Główna » Bez kategorii

Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy SP 3

Autor: administrator1 dnia 6 października 2020 Brak komentarzy

W piątek, 2 października w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Światowy Dzień Zwierząt.
Światowy Dzień Zwierząt, czyli World Animal Day obchodzony jest corocznie 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Idea ta została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Celem tej inicjatywy jest przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenia do ich ochrony. Warto pamiętać, iż cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych. 
Podczas zajęć świetlicowych dyskutowaliśmy o zwierzętach leśnych, domowych a także egzotycznych. Rozwiązywaliśmy zagadki i rozpoznawaliśmy odgłosy zwierząt. Rozmawialiśmy o  zawodach związanych z tym środowiskiem i oglądaliśmy filmy edukacyjne, przybliżające zawód leśnika, weterynarza. Nie zabrakło też zabaw ruchowych przy piosenkach. Zwieńczeniem dnia było wykonanie  prac plastycznych – lisa z serc, lwa z talerzyków papierowych i żyrafy z odrysowanej ręki.
Pamiętajmy o zwierzętach przez cały rok, nie tylko w dniu ich święta!              W końcu i te domowe, i te dzikie, swoją obecnością i możliwością obcowania sprawiają nam wiele radości, uczą szacunku i empatii do świata.

Opracowanie: p. P.Rogoża,  p. I.Rynio, p. A.Nalepa

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress