Główna » Bez kategorii

Światowy Dzień Pluszowego Misia – online – w klasach pierwszych SP nr 3

Autor: administrator1 dnia 25 listopada 2020 Brak komentarzy

Dnia 25.11.2020 roku pomimo zajęć online dzieci z najmłodszych klas postanowiły uczcić Międzynarodowy Dzień Misia w swoich domach wspólnie z ukochanymi pluszakami i  kolegami z klasy.

Cele zajęć to:

  • zachęcenie do wypowiadania się na określony temat,
  • zapoznanie z historią powstania pluszowego misia,
  • kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek,
  • wprowadzenie wszechstronnej stymulacji dzieci poprzez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, wzrokowych, dotykowych, smakowych
  • integracja grupy przez wytworzenie radosnej, serdecznej atmosfery.
  • rozwijanie umiejętności manualnych.

Najpierw dzieci  obejrzały prezentacje przygotowaną specjalnie na ten dzień, gdzie zapoznały się z historią Pluszowego misia i nauczycielka wyjaśniła swoim uczniom, że 25 listopada  – wszystkie misie i te małe i te duże mają swoje święto. Dzieci przedstawiły swoich przyjaciół – ulubione maskotki misie, opowiedziały o tym, dlaczego ten miś jest jego ulubioną maskotką.

Kolejnym etapem naszych działań była nauka rymowanki  „Jestem mały misio”, dzieci śpiewały ją na znaną melodię „Mam chusteczkę haftowaną” wraz z pokazywaniem, naśladując gesty nauczyciela.

Tego dnia nie mogło zabraknąć słodkiego „małego co nie co” jak to mawia Kubuś Puchatek i dlatego postanowiliśmy, że wykonamy pyszne słodkie misie, które następnie zostały skonsumowane przez uczestników naszej kulinarnej przygody. Wrażeń było co nie miara, a podsumowaniem tego miłego dnia było wspólne oglądanie bajki: „Mis Coralgol idzie do szkoły”  To był naprawdę miłe i przyjemne zajęcia . Do zobaczenia za rok!

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress