Główna » Bez kategorii

Sprzątamy świat!

Autor: administrator dnia 29 kwietnia 2014 Brak komentarzy

Szklane i plastikowe butelki, foliowe torby, opakowania po produktach spożywczych, popękane naczynia, klosze po lampach- takie rzeczy można znaleźć w parku niedaleko kortów tenisowych. Turyści, a nawet mieszkańcy miasta wyrzucają śmieci na trawnik, nie zwracając uwagi na powszechną dostępność śmietników, zwłaszcza w pasie nadmorskim.

Dnia 24.04.2014r. klasa IV C włączyła się w akcję sprzątania świata.

Jej celem, jak co roku, jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że śmiecąc zanieczyszcza nie tylko otoczenie, ale sprawia zagrożenie dla zwierząt, ptaków, które zamieszkują otwarte tereny. My już wiemy, ze sami mamy wpływ na to, w jakim środowisko mieszkamy i chcemy żyć: czysto, zdrowo i bezpiecznie!

Opracowanie: p. I. Rybczyńska

b1b2b3b4b5


Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress