Główna » Bez kategorii

Spotkanie uczniów kl. IV b z pisarzem Jakubem Skworzem

Autor: administrator1 dnia 6 października 2020 Brak komentarzy

2 października 2020 r. uczniowie klasy IV b  skorzystali z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu by spotkać się z Jakubem Skworzem, dziennikarzem i pisarzem. 

„Jakub Skworz urodził się w 1990 roku. Mimo że teraz jest pisarzem, w którego książkach zaczytują się najmłodsi i nastoletni czytelnicy, sam jako dziecko unikał czytania jak ognia – zniechęciły go lektury, które uważał za naiwne i nudne. Dopiero parę lat później, kiedy zaczął sam wybierać książki, które później czytał, przekonał się, jaką moc i możliwości niesie literatura. Pierwsze pisarskie próby Skworza miały miejsce, gdy miał dziewięć lat. Wówczas przyszły pisarz zaczął kreślić niezwykle krwawą opowieść o dinozaurach – na następnych kilka lat zapędy literackie Jakuba Skoworza zostały powstrzymane przez zaniepokojoną mordowaniem dinozaurów matkę, jednak w miarę upływu czasu przyszły pisarz poczuł, że kiedyś chciałby zajmować się literaturą zawodowo”. Jest autorem książek, m.in. : Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz; Prawie Bajki. Nieznajomość prawa szkodzi; Mania Skłodowska a także serii Wampirek Alfred oraz Księżniczka Adela.

Spotkanie p.t. „ Nieznajomość prawa szkodzi, czyli kiedy niewiedza nie pozwala uniknąć kary?” odbyło się w sali klubowej Biblioteki przy ul. Frankowskiego 3. Podczas rozmowy z pisarzem dzieci poznały podstawowe pojęcia prawne. Dowiedziały się, na czym polega praca prawnika. Nauczyły się się, że zbyt korzystne oferty w Internecie mogą być próbą oszustwa. Spotkanie miało również na celu zbudowanie w dzieciach pewności, że z pomocą dorosłych mogą poradzić sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Wychowawczyni klasy IV b Agnieszka Wojciechowska

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress