Spotkanie 8d z panią Małgorzatą Maj, pełnomocnikiem do spraw równego traktowania – SP3

Autor: administrator dnia 19 grudnia 2021 Brak komentarzy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) uczniowie klasy 8d spotkali się  z panią Małgorzatą Maj, która jest pełnomocnikiem Prezydent Kołobrzegu do spraw równego traktowania. Zajęcia pt. ”Uprzedzenia, stereotypy, dyskryminacja” odbyły się w ramach projektu edukacyjnego „Prawa człowieka blisko nas” organizowanego w Polsce przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Fundację Szkoła z Klasą. Pani Małgorzata Maj rozmawiała z uczniami m.in. o mocy słów, rodzajach przemocy, uważności na drugiego człowieka, byciu dobrym dla innych ale również dla siebie samego. Podsumowując spotkanie młodzi ludzie stwierdzili, że dyskryminacja i przemoc są słabe. Uczniowie uważają, że ludzie powinni być równo traktowani a prawa człowieka przestrzegane bez względu na wiek, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd czy płeć.

Opracowanie: Agnieszka Wojciechowska, rzecznik praw ucznia w SP3