Główna » Bez kategorii

Solidarność. Podaj dalej! po raz trzeci w Trójce.

Autor: administrator1 dnia 22 grudnia 2020 Brak komentarzy

Już po raz trzeci nasza szkoła zgłosiła swój udział do międzynarodowego projektu Solidarność. Podaj dalej!, realizowanego równolegle we Francji, Chorwacji, Hiszpanii i Polsce. Program, którego patronat w naszym kraju  obejmuje Fundacja Szkoła z Klasą jest impulsem zachęcającym młodych ludzi do refleksji na temat różnorodności, form dyskryminacji, uprzedzeń czy nietolerancji.

Udział w programie polega na zorganizowaniu dla uczniów cyklu lekcji wychowawczych na temat migracji, ubóstwa, rosnącego zjawiska rasizmu i nietolerancji. Uczniowie uczą się analizować obrazy wybitnych fotografów reprezentujących poszczególne kraje, rozwijają krytyczne myślenie, wyobraźnię, otwierają się na inne kultury i obyczaje. Lekcje są zachętą do otwartych wypowiedzi, dzielenia się swoimi przemyśleniami i uprzedzeniami.

Program Solidarność. Podaj dalej! to również okazja do rozwijania umiejętności pisarskich. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją i Rasizmem nasi uczniowie prześlą wypisane kartki z fotografiami do losowo wybranych nieznajomych, zachęcając ich jednocześnie do zastanowienia się nad własnymi postawami, obawami czy uprzedzeniami środowiska, w którym przebywają.

Opiekunowie uczestniczących w projekcie  klas  należą do sieci szkół, które również przystąpiły do tegorocznej edycji programu. Wspólnie uczestniczą w szkoleniach z fotografami oraz trenerami antydyskryminacyjnymi, aby jeszcze efektywniej pracować w przyszłości z uczniami.

 

Opracowanie: Szkolne koordynatorki programu Solidarność. Podaj dalej!

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress