Główna » Bez kategorii

„Rybacy Bałtyku” w Trójce

Autor: administrator dnia 1 listopada 2021 Brak komentarzy

W czwartek, 28 października  2021 r., uczniowie klasy 4 a oraz 4 c uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym „Rybacy Bałtyku” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”.

Panowie Michał Ostrowski oraz Łukasz Gładysiak w przystępny dla uczniów sposób przedstawili historię rybołówstwa na ziemiach kołobrzeskich na przestrzeni wieków, techniki połowu, sposoby konserwowania ryb oraz ich transportu.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć elementy stroju i ekwipunku rybackiego, poznać rodzaje statków rybackich czy popularne gatunki ryb bałtyckich. Podczas spotkania uczniowie mogli również wykazać się posiadaną wiedzą, która w niektórych przypadkach była imponująca i zadziwiła samych prelegentów.

Najwięcej emocji wśród słuchaczy wzbudziły historie dotyczące zachowania w czasie sztormu oraz akcji ratunkowych, wzbogacone archiwalnymi zdjęciami.

Pamiętajmy, że Bałtyk jest nie tylko źródłem wielu bogactw naturalnych, ale również bardzo burzliwym żywiołem, z którym trzeba obchodzić się z wielką rozwagą i rozsądkiem.

Opracowanie: p. A. Zagdańska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress