Główna » Bez kategorii

Realizacja projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo – SP 3

Autor: administrator1 dnia 21 czerwca 2021 Brak komentarzy

„Granie na ekranie” jest  pierwszym z  zrealizowanych przez nas  zadań  w projekcie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.

Po tym jak nasi nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice mieli okazję wziąć udział w webinarium na temat roli gier komputerowych w życiu nastolatków, dwie nasze uczennice- Julia Milczarek oraz Nikola Frączczak z klasy 8b podjęły wyzwanie przekazania zdobytej wiedzy szerszemu gronu naszych uczniów.
Dziewczęta zapoznały słuchaczy z niepokojącymi i zaskakującymi wynikami badań ogólnopolskich,  przeprowadzonych wśród młodzieży przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Opowiadały o korzyściach płynących z grania w gry cyfrowe i skutkach ich nadużywania.
Podczas spotkania uczniowie byli zachęcani do dyskusji nad wynikami zaprezentowanych badań oraz do wspólnego poszukiwania sposobów na nieuzależnienie się od gier oraz znalezienie balansu między życiem on- i offline.
Uczennice zostały nagrodzone przez Fundację certyfikatami wolontariusza, szkoła natomiast otrzymała certyfikat potwierdzający udział w projekcie „ Granie na ekranie. Młodzież w świecie gier cyfrowych”.

Opracowanie: p. A. Zagdańska  

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress