Główna » Bez kategorii

Realizacja ekologicznych działań w klasach drugich – SP3

Autor: administrator dnia 4 października 2021 Brak komentarzy

“Ekologia oznacza ciebie i świat, w którym żyjesz,

 powietrze, którym oddychasz, żywność,

którą spożywasz, twe środowisko ludzkie,

 twój styl życia”

M. Łupina

Ekologia dotyczy wszystkich ludzi. Wyjaśnia ona związki i zależności istniejące w przyrodzie, umożliwia lepsze zrozumienie jej funkcjonowania i ułatwia podejmowanie racjonalnych działań na rzecz ochrony środowiska. Oprócz samej natury to właśnie my, cząstka tej natury, mamy największy wpływ na przyrodę i od naszego postępowania zależna jest przyszłość. Nie można więc ograniczać się tylko do przekazywania wiadomości o świecie przyrody, ale należy kształtować już od najmłodszych lat aktywną postawę i odpowiedzialność za los Ziemi. Wszyscy uczniowie naszej szkoły doskonale rozumieją potrzebę dbałości o naszą planetę, dlatego w ciągu całego roku szkolnego realizować będziemy różnego rodzaju treści ekologiczne z programów: Kubusiowi Przyjaciele Natury oraz Programu Ekologicznego naszej szkoły.

Uczniowie klasy drugiej A i C  poświęcili cały tydzień nauki  na zgłębianie wiedzy dotyczącej ekologii. Dzieci obejrzały film o recyklingu i jego znaczeniu dla przyszłych pokoleń, zaprojektowali plakaty :Młodego Ekologa oraz plakat: „Oszczędzaj prąd” na potrzeby klas. Dzieci wykonały „Śmieciowego stworka” z materiałów niepotrzebnych w domu a także wiedzą, jak można oszczędzać wodę i nie produkować niepotrzebnej  ilości śmieci.

W swoich klasach utworzyliśmy  kąciki przyrody związane z dana porą roku  oraz w dalszym ciągu będziemy kontynuować zdobywanie i realizowanie wszelkiego rodzaju działań proekologicznych.

 Zapraszamy do galerii zdjęć:

Przygotowała: I. Pawłowska. K. Markowska.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress