Główna » Bez kategorii

Program „Owoce w szkole”

Autor: administrator dnia 7 listopada 2011 Brak komentarzy

sokicc

„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki,

wszyscy mają dziarskie minki, bo zjadają witaminki…”


W naszej szkole realizowany jest program „Owoce w  szkole” w ramach, którego dzieci z  klas I-III dostają świeże warzywa i owoce.

Ponadto uczniowie klas młodszych uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym  „ 5 porcji warzyw, owoców  lub soku” . Organizatorem tego programu jest Stowarzyszenie Krajowej Unii Producentów Soków (KUPS), a koordynatorem tego programu w naszej szkole jest p. Anna Kazana. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców lub soków. W czasie trwania programu realizowane na zajęciach będą tematy związane z utrwaleniem wiedzy na temat owoców, warzyw i soków oraz ich znaczenia w diecie człowieka, poszerzeniem wiedzy o przemysłowej produkcji soku, poznaniem wiosennych warzyw i owoców. Do realizacji tych zajęć wykorzystane zostaną materiały edukacyjne wraz z 4 scenariuszami lekcji przesłanymi przez organizatora programu. Podczas zajęć dzieci będą uzupełniały książeczki z ćwiczeniami. Rodzicom zostaną  przekazane ulotki edukacyjne. W trakcie trwania programu zostanie  przeprowadzona ankieta na wstępie, a także po zakończeniu tego programu, która pozwoli  zbadać wiedzę uczniów na temat spożywania warzyw, owoców lub soków.

W ramach tego programu uczniowie klasy II a już zaczęli wprowadzać zdrowy tryb życia. Na zajęciach mogli samodzielnie wykonać surówkę warzywno-owocową. Na początek – zdrowa surówka  z marchewki i jabłka.

Zobacz Galerię zdjęć

Opracowanie: p. Anna Kazana

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress