Główna » Bez kategorii

„Prawa człowieka blisko nas”- SP3 w ogólnopolskim projekcie

Autor: administrator dnia 3 października 2021 Brak komentarzy

Kołobrzeska „Trójka”  bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Prawa człowieka blisko nas”, którego organizatorami są Fundacja Szkoła z Klasą oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Pod koniec września odbyły się w Warszawie warsztaty dla przedstawicieli 15 zaproszonych do projektu szkół. Warsztaty miały na celu wyposażenie nauczycieli i nauczycielek w wiedzę i narzędzia niezbędne do prowadzenia zajęć w szkołach. Podczas seminarium nauczyciele z całej Polski wymieniali się dobrymi praktykami, inspiracjami, pomysłami i narzędziami do pracy z klasą w obszarze praw człowieka.

Celem całego projektu jest zapoznanie uczniów i uczennic szkół średnich oraz najstarszych klas szkół podstawowych z definicją „praw człowieka” i wartościami, jakie za nią stoją oraz poznanie historii konkretnych osób, które walczą w obronie praw człowieka (na przykładzie laureatów nagrody im. Sacharowa). Refleksja nad tym, dlaczego ważne jest stawanie w obronie ludzi, których prawa są łamane, a także poznanie sposobów, za pomocą których każdy i każda z nas może przyczynić się do obrony praw człowieka i zwiększenia świadomości o istnieniu tych praw.

Koordynatorka projektu w „Trójce”: Agnieszka Wojciechowska

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress