Główna » Bez kategorii

Prace projektowe z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w SP3

Autor: administrator1 dnia 30 marca 2021 Brak komentarzy

27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego dla upamiętnienia inauguracji w Paryżu Teatru Narodów, która odbyła się 27 marca 1957 roku . W ,,Trójce” corocznie celebrujemy ten ważny dla nas dzień, aby uczniowie mogli poznać arkana sztuki teatralnej, oswoić się z językiem teatru i świadomie uczestniczyć w kulturze wysokiej.  

Tegoroczne przygotowania do tego święta teatru poprzedziły zajęcia mające na celu przybliżenie dzieciom historii teatru, omówienie rodzajów widowisk teatralnych, roli aktora, który tworzy kreację sceniczną i widza, do którego kierowany jest sceniczny przekaz. Uczniowie klas 4b, 6b, 6c i 8b wykonali prace projektowe – maski, lalki i afisze teatralne, które wprowadziły ich w świat magii teatru.

Jako świadomi odbiorcy sztuki teatralnej, przyłączamy się do życzeń skierowanych do ludzi teatru, zamieszczonych na stronie internetowej Teatru Narodowego w Warszawie: ,,Twórcom życzymy wytrwałości, satysfakcjonującej pracy i niesłabnącej pasji, widzom – niezapomnianych wieczorów w teatrze i artystycznych doznań. A wszystkim – zdrowia i siły ducha!”. Warto przytoczyć również słowa wybitnej brytyjskiej aktorki Helen Mirren, która w tegorocznym orędziu wzmocniła słowem ducha teatralnego wyrazu, mówiąc: ,,Od zawsze ludzie opowiadają sobie historie. Piękna kultura teatru przetrwa tak długo, jak długo my przetrwamy na Ziemi. Silna potrzeba tworzenia u autorów, scenografów, tancerzy, śpiewaków, aktorów, muzyków, reżyserów nigdy nie zostanie zaduszona, a w bardzo niedługiej przyszłości zakwitnie od nowa z nową energią i nowym pojęciem naszego wspólnego świata”.

 

Opracowanie: Beata Kalota

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress