Główna » Bez kategorii

„Pozwólmy zwierzętom żyć tam gdzie się urodziły”

Autor: administrator dnia 28 kwietnia 2013 Brak komentarzy

W ramach  w ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Fundacji WWF Polska pt. „Pozwólmy zwierzętom żyć tam gdzie się urodziły” uczniowie naszej szkoły mogą oglądać wystawę  dotyczącą problemu ginących gatunków zwierząt. Zagadnienie to głównie dotyczy uświadomieniu dzieciom i ich rodzicom  wpływu człowieka na świat przyrody, a tym samym zastanowienia się nad potrzebą trzymania w warunkach domowych zwierząt egzotycznych jak: węże, pająki, małpy, papugi.

Dzięki wystawie uczniowie klasy I b zdobyli wiadomości na temat tego, czy można sprowadzać egzotyczne gatunki zwierząt do Polski, a jeśli tak, to w jakich warunkach powinny być one przewożone. Czy można kupować zwierzęta, które nie posiadają żadnych dokumentów. Jakie zwierzęta i w jakich warunkach możemy trzymać w domu. Jak się nimi opiekować. Największe oburzenie wywołało wśród pierwszaków zdjęcie przedstawiające  papugę transportowaną w plastikowej butelce.

Opracowanie: p. M. Jakubowska

z1z2


Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress