PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY Ic – SP3

Autor: administrator dnia 16 grudnia 2021 Brak komentarzy

Uczniowie klasy I c uczestniczyli w pierwszej lekcji bibliotecznej.  Pierwszaki zostały oprowadzone po czytelnii bibliotece. Wiedzą, na których regałach mogą znaleźć odpowiednią dla nich literaturę. W trakcie spotkania dzieci poznały terminy związane z biblioteką. Pierwszaki już wiedzą co kryje się pod pojęciem: biblioteka, czytelnia, wypożyczalnia, księgozbiór, karta czytelnika czy karta książki. Wiedzą również, jak dbać o książkę.

Na zakończenie wizyty uczniowie klasy I c złożyli przysięgę, zostali pasowani na Czytelników Szkolnej Biblioteki i obdarowani pięknymi, kolorowymi zakładkami do książek przygotowanych przez uczniów klas trzecich.

Beata Bendkowska