„Pamiętamy o tych, którzy odeszli”

Autor: administrator dnia 30 października 2013 Brak komentarzy

W dniach 28 – 31 października trwa w naszej szkole akcja „Pamiętamy o tych, którzy odeszli”. Biorą w niej udział uczniowie klas I – III. Na zajęciach odbywają się pogadanki na temat zbliżającego się Święta Zmarłych. Wspominamy tych , których nie ma już wśród nas. Oczywiście nie zapominamy o bohaterach poległych za ojczyznę. W kolejnych dniach uczniowie będą porządkować miejsca pamięci w naszym mieście oraz kłaść kwiaty i znicze. Klasy pierwsze oddadzą wyraz swojej pamięci dla zmarłych zapaleniem zniczy na Skwerze Pionierów przy Dębach Pamięci i przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Klasy drugie wybiorą się pod pomnik Sanitariuszki oraz zapalą znicze pod tablicą pamiątkową przy ulicy Łopuskiego. Klasy trzecie planują wyjście na Cmentarz Komunalny w Kołobrzegu. Będą porządkować groby i palić znicze poległym w obronie ojczyzny. Szczególnie chcemy uczcić pamięć zmarłych, których groby są samotne i opuszczone. Na pewno akcja poruszy serca i wrażliwość naszych uczniów.

p. M. Tuz i p. B. Czernous

tablicaIIbIdIIIac1c2c3.c5c6c7c8c9IaIa.IDSC05637