Ogrody „Hortulus” Dobrzyca

Autor: administrator dnia 8 maja 2012 Brak komentarzy

W dniu 8 maja klasy IIIa i IIIb wzięły udział w wycieczce do Ogrodów „Hortulus”.  Wycieczka zrealizowana była na zlecenie Gminy Miasta Kołobrzeg i finansowana w ramach programu „Ekologia z biblioteką 2012”. Dzięki temu uczniowie dwóch klas trzecich, oprowadzani przez sympatyczną panią przewodnik, mogli podziwiać piękno wiosennych ogrodów.  Ogrody Tematyczne w Dobrzycy, to kompozycja 28 ogrodów w odmiennych stylach i różnej treści. Największe ogrody to: japoński, francuski i rosarium w stylu angielskim. Natomiast ogrody zmysłów to urocze zakątki, w których każdy znajdzie ulubione miejsce. Tematyka ogrodów rozciąga się od stylu wiejskiego,  aż po barwy oraz zapachy ogrodu śródziemnomorskiego. Są wyjątkową atrakcją turystyczną. Ogrody Tematyczne wyróżnione zostały wieloma nagrodami.  Po zwiedzaniu ich  nasi wycieczkowicze mieli sposobność sprawdzenia swojej wiedzy na temat oglądanych  wcześniej roślin.
W otoczeniu pachnących kwiatów i zieleniących się drzew wszyscy wypełnili test. Okazało się, że uczniowie zapamiętali z tej plenerowej lekcji bardzo dużo wiadomości.
Z pewnością niejeden z odwiedzających wróci tu jeszcze raz.

Opracowanie: p. E. Bolesta

1

2

3