Główna » Bez kategorii

Ogólnopolski projekt „Prawa człowieka blisko nas”- warsztaty uczniowskie w SP3

Autor: administrator dnia 19 listopada 2021 Brak komentarzy

Kołobrzeska „Trójka”  bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Prawa człowieka blisko nas”, którego organizatorami są Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Fundacja Szkoła z Klasą.

W ramach projektu, 15 listopada, klasa 8d uczestniczyła w kilkugodzinnych warsztatach, które poprowadziła Agnieszka Chmielecka, doświadczona trenerka współpracująca z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Młodzież zapoznała się z definicją praw człowieka i wartościami, jakie za nią stoją, poznała też historie osób, które walczą w obronie demokracji i praw człowieka. Uczestnicy warsztatów poznali sposoby, za pomocą których każdy z nas może przyczynić się do obrony praw człowieka. Uczniowie z dużym zaangażowaniem włączali się w pracę metodami aktywnymi takimi jak praca z planszami edukacyjnymi, mapy mentalne, „za i przeciw”, praca w małych grupach, dyskusja, burza mózgów.

Kolejne działania w ramach projektu odbędą się 10 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Koordynatorka projektu w „Trójce”: Agnieszka Wojciechowska

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress