Główna » Bez kategorii

Obchody Europejskiego Dnia Języków w SP3

Autor: administrator dnia 7 października 2021 Brak komentarzy

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie są głównymi przesłaniami Europejskiego Dnia Języków. Nasza szkoła już po raz kolejny świętowała ten dzień przyłączając się do swoich rówieśników z całej Europy.

Nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego przygotowały dla uczniów wiele atrakcji, były to prezentacje, projekty, łamańce językowe, nauka nowych słówek  oraz quizy ze znajomości języków obcych, kultur i osobliwości poszczególnych krajów.  Uczniowie uczyli się powitań w różnych językach, wykonywali plakaty tematyczne, próbowali swych sił w piśmie cyrylicą. Poszukiwali odpowiedzi na pytania, ukryte pod kodami QR, dotyczące bogactwa językowego. Poznawali te same przysłowia w języku polskim, angielskim i niemieckim, rozwiązywali krzyżówki i rebusy językowe. W klasie IIb, Henio Kulpa, zagrał na flecie hymn Europy „Odę do radości”. Starsi uczniowie mogli zmierzyć się z literowaniem wyrazów i odczytywaniem łamańców językowych. Mieli również okazję popisać się swoją wiedzą  ze znajomości flag i stolic wybranych krajów europejskich. Lekcje językowe były też okazją do dyskusji na temat korzyści, jakie niesie ze sobą znajomość języków obcych. Uczniowie wymieniali się swoimi sprawdzonymi i skutecznymi metodami zapamiętywania słówek, a także sposobami doskonalenia kluczowych umiejętności, takich jak mówienie czy rozumienie tekstów w oryginale.

Partnerem obchodów Europejskiego Dnia Języków w „Trójce” był Sekretariat ds. Młodzieży  Województwa Zachodniopomorskiego z siedzibą w Szczecinie.

Opracowanie: Agnieszka Wojciechowska, Agnieszka Zagdańska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress