Główna » Bez kategorii

O bezpieczeństwie w naszej szkole – SP3

Autor: administrator dnia 6 listopada 2021 Brak komentarzy

W dniu 04 i 05 listopada w naszej szkole na lekcjach angielskiego w klasie 4c, 6b, 8f oraz 7c poruszony został temat bezpieczeństwa uczniów w różnych jego aspektach. Klasy odwiedził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, sierż sztab Stanisław Malepszak, który przypomniał o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy oraz o cybernękaniu. W trakcie pogadanek omawiane zostały zasady bezpiecznego poruszaniu się po drodze. Funkcjonariusz podkreślił przy tym ogromną rolę elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszych o zmroku, co bez wątpienia przekłada się na wzrost ich bezpieczeństwa. Przypomniał uczniom również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Klasy obejrzały spoty reklamowe promujące noszenie odblasków, porównywały zdjęcia osób widocznych i tych, których na drogach w ogóle nie widać. Uczniowie obejrzeli również filmiki o bezpieczeństwie drogowym w języku angielskim w celu przypomnienia sobie najistotniejszego słownictwa.

Pan policjant mówił również o cybernękaniu i jego konsekwencjach. W tym roku Międzynarodowy dzień przeciwko przemocy i nękaniu, w tym cybernękaniem w szkole (International Day against Violence and Bullying at School Including Cyberbullying), przypadł właśnie 4 listopada. Dzień ten, proklamowano w listopadzie 2019 r na 40. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Ustalono wówczas, że obchody Dnia odbywać się będą co roku, w pierwszy czwartek listopada. 

Celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że wszelkie formy przemocy w szkole stanowią naruszenie praw dzieci i młodzieży do edukacji, zdrowia oraz poczucia bezpieczeństwa. UNESCO jest oficjalnym partnerem zaplanowanej na pięć lat globalnej kampanii Safe to Learn, mającej na celu położenie kresu przemocy w szkołach, aby dzieci mogły uczyć się, rozwijać i realizować swoje marzenia.

W trakcie spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość cierpliwie i chętnie odpowiadał. Miło nam poinformować, że WOPR Województwa Zachodniopomorskiego  Oddział Kołobrzeg sfinansował zakup odblasków dla naszych uczniów. Bardzo dziękujemy!

p. Eliza Malepszak

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress