Główna » Bez kategorii

Nauka języka angielskiego w klasach młodszych – SP 3

Autor: administrator1 dnia 23 lutego 2021 Brak komentarzy

Na etapie wczesnoszkolnym dziecko przyswaja język obcy w sposób naturalny. Zadaniem nauczyciela jest wykorzystać codzienne sytuacje klasowe, a także stworzyć czytelne dla dziecka okoliczności    sprzyjające wprowadzeniu języka angielskiego i wykorzystaniu go na lekcji. Dzieci uczą się najlepiej, gdy nauka bazuje na doświadczaniu oraz wykonywaniu zadań dostosowanych do ich indywidualnych możliwości. Na w pełni świadomą naukę przyjdzie jeszcze czas.

Uczniowie klas I-III na lekcjach używają języka angielskiego w bardzo konkretnych celach, np. rozumienie tekstów piosenek i śpiewanie, uczestniczenie w grach, współdziałanie z rówieśnikami                    i zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie. W takim kontekście nauka wypełnia się treścią a informacje są łatwiej zapamiętywane.

Dzieci w młodszym wieku szkolnym znacznie różnią się między sobą zarówno pod względem rozwoju intelektualnego i fizycznego, jak i dojrzałości emocjonalnej. Nauczyciele starają się te różnice rozpoznać, zdiagnozować, a następnie tak zorganizować nauczanie, aby każde dziecko mogło się rozwijać w tempie dostosowanym do indywidualnych możliwości. By mogło znaleźć poczucie bezpieczeństwa i radość z nauki.

Poniżej znajdują się prace uczniów dwóch klas pierwszych – I b i I c oraz klasy III a.  Pierwszoklasiści wykonując drzewa genealogiczne utrwalali słownictwo związane z tematem „Family”.  Natomiast uczniowie klasy IIIa pracowali nad projektem plastyczno-językowym polegającym na opisaniu dowolnego zwierzątka.

Agnieszka Wojciechowska, nauczycielka języka angielskiego

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress