Główna » Bez kategorii

„Narodowe Czytanie”

Autor: administrator dnia 4 września 2013 Brak komentarzy

Fredro7 września o godz. 17.00 zapraszamy na dziedziniec Ratusza Miejskiego na „Narodowe CzytanieAleksander Fredro. „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegoroczna edycja została poświęcona twórczości Aleksandra Fredry (1793-1876).
Kołobrzeg po raz pierwszy włącza się w tę akcję. Zostaną przeczytane dwa wiersze Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli” i „Paweł i Gaweł” oraz komedia w czterech aktach pt. „Zemsta”. Czytać będą dzieci przygotowane przez Panią Małgorzatę Wojtaluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej i dorośli mieszkańcy naszego Miasta.
Do współpracy zostali zaproszeni: Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” pod kierownictwem Pani Marii Dudek, który wykona poloneza i mazura, Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta oraz Miejska Biblioteka Publiczna, która przygotowała ulotki z okazji Narodowego Czytania.

Organizatorem jest Gmina Miasto Kołobrzeg.

Zapraszamy: Sobota – 7 września 2013 r, godz. 17.00 – dziedziniec ratusza miejskiego

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress