Główna » Bez kategorii

Moja mała ojczyzna Kołobrzeg.-SP 3

Autor: administrator1 dnia 25 maja 2021 Brak komentarzy

Dnia 24.05 2021 roku pierwszoklasiści wybrali się na  wycieczkę po naszym mieście z certyfikowanym  przewodnikiem turystycznym- panem Michałem Łysko.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wysłuchania historii powstania naszego  grodu Kołobrzeg. Obejrzeliśmy Basztę Lontową, Katedrę i Ratusz Miejski, gdzie dzieci wysłuchały   legendy o Adabarze  i kupcach miejskich po czym z zaciekawieniem szukały głowy Adabara ukrytej w murach Ratusza. Kolejnym punktem naszej wyprawy była: Kamienica  Kupiecka, a także  Port Jachtowy, Port Rybacki i Port Handlowy.  Po drodze wysłuchaliśmy historii mostu na Parsęcie, oraz posmakowaliśmy solanki z kołobrzeskich źródeł. W Porcie Jachtowym Zatrzymaliśmy się przy Reducie Morast, zrobiliśmy sobie odpoczynek na  podziwianie okolicy. Mieliśmy okazje podpatrzeć  jak wygląda praca rybaka. Pan Michał również opowiedział nam o tajniki swojej pracy.  Ostatnim punktem zwiedzania było poszukiwanie krasnali kołobrzeskich ukrytych na budynku Poczty Polskiej.
Wycieczka była wspaniałą podróżą w czasie. Dowiedzieliśmy się z niej, jak ważną rolę odgrywało i nadal odgrywa nasze miasto, a to  że jest uzdrowiskiem, stanowi dodatkowy atut.
 W imieniu nauczycieli oraz dzieci z klas pierwszych składamy serdeczne podziękowania panu Michałowi Łysko  za przystępne i bardzo interesujące  przybliżenie   historii naszego  miasta. To była świetna przygoda.

Przygotowała: Izabela Pawłowska. Katarzyna Markowska.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress