Główna » Bez kategorii

Mikołajki w szkole

Autor: administrator dnia 6 grudnia 2012 Brak komentarzy

Bez tytułu.Mamy chyba bardzo dobre układy z Mikołajem, gdyż zawsze 6 grudnia znajduje czas, aby nas odwiedzić. Nie inaczej było i w tym roku. Do świątecznie ozdobionej szkoły, skrzącej się od blasku lampek, bombek, stroików i wielkiej choinki przybył Mikołaj ze swoją uroczą pomocnicą Śnieżynką. Przywiodły go do nas dźwięki świątecznej muzyki i radosny hałas towarzyszący zabawom uczniów. Miło był patrzeć na wielki uśmiech malujący się na twarzy Mikołaja obserwującego roześmiane dzieci, które razem z panią dyrektor pląsały po szkolnych korytarzach. Chłopcy i dziewczynki w czerwonych czapkach wyglądali nie jak uczniowie, ale jak elfy z fabryki świątecznych prezentów!

Mikołaj i Śnieżynka byli gośćmi na lekcjach w każdej klasie. Obdarowywali uczniów cukierkami, które ufundowała Rada Rodziców. Nie obyło się bez piosenek i recytacji wierszyków oraz zdziwienia, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Jednak Mikołaj był bardzo w tym roku wyrozumiały i wszyscy uczniowie bez wyjątku otrzymali słodki upominek, tym bardziej, że Ci mniej grzeczni wykazali się skruchą i obiecali poprawę;)

Wiesz, Mikołaju, tak myślimy sobie,
że dobrze będzie, gdy powiemy Tobie,
że czasem ktoś z nas niegrzeczny bywa,
złości się, płacze, kogoś przezywa.
Nie słucha mamy, nie pije mleka,
Nie chce pomagać, tylko narzeka.
Dlatego dzisiaj, stojąc przed Tobą
Pragniemy połączyć się miłą zgodą.
Powiemy razem – tak, przepraszamy,
Od dzisiaj wszyscy się poprawiamy,
Żeby Mikołaj mógł w przyszłym roku
Znowu prezenty przynieść nam wokół.

Opracowanie p: A. Wojciechowska

1

2

3

4

5

6

7


Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress