Główna » Bez kategorii

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Autor: administrator dnia 3 marca 2015 Brak komentarzy

Co to jest teatr?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie klasy IV d oraz członkowie koła polonistycznego, którzy dołożyli wszelkich starań, aby przybliżyć „świat” teatru całej społeczności szkolnej.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto obchodzone corocznie 27 marca.  Nasi uczniowie wykazują zainteresowanie tą dziedziną sztuki, dlatego postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień w szczególny sposób. Celebracja tego święta rozpoczęła się poprzez zaproszenie innych klas wraz z nauczycielami na uroczysty apel. Czwartoklasiści, specjalnie na tę okazję, wykonali iście teatralne maski. I tak zaczęła się maskarada. Na scenie dominowały: komedia, tragedia i dramat. Widzowie poznali różnorodne „odsłony” teatru. Przeżyli katharsis, wchodząc w interakcje z aktorami. W przeciągu godziny lekcyjnej adepci sztuki teatralnej odkryli tajemnice Melpomeny. Widzowie poznali teatr od jego zakulisowej strony, przechadzali się po meandrach historii teatru. Dowiedzieli się, że teatr to nie tylko scena, kurtyna, kulisy i aktorzy.

Na uwagę zasługuje świetny występ Anny Gutkowskiej i Aleksandry Wysockiej – uczennic z klasy VI d, bowiem to właśnie dziewczęta pokazały, jak niewiele trzeba, by stworzyć teatr. Wyjaśniły, czym jest dialog i monolog, wskazały koncepcję użycia wyobraźni w realizacji sztuki teatralnej.

Występ został uwieńczony krótką improwizacją, będącą parodią szkolnego „życia”, w której udział wzięli uczniowie klasy VI c i VI d, uczęszczający na koło języka polskiego dla klas szóstych. Dekoracja była minimalna, lecz gra uczniów fenomenalna. Oby więcej takich aktorskich talentów!!!

Uwieńczeniem tej uroczystości było rozdanie dyplomów i nagród za osiągnięcia uczniów  w konkursie plastycznym „Nasz niewidzialny świat wodny” oraz  nagrodzenie zwyciężczyń w plebiscycie Samorządu Uczniowskiego „Dziewczyna na medal!”.

Opracowanie: B. Kalota

5678899101112131410


Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress