Międzynarodowa konferencja o edukacji globalnej w Lublanie – SP3

Autor: administrator dnia 12 listopada 2021 Brak komentarzy

W dniach 8-10 listopada, wraz z nauczycielkami i nauczycielami z Polski, Francji, Chorwacji, Włoch, Słowenii oraz Hiszpanii, miałam okazję uczestniczyć w międzynarodowej konferencji w Lublanie poświęconej edukacji globalnej. Wykłady o aktywizmie w edukacji,  sesja world cafe, przedstawienie teatru zaangażowanego z Boliwii i warsztaty teatru Trono o dekolonizacji ciała metodami teatralnymi podczas lekcji. Na warsztatach badaliśmy co potrafią nasze ciała, pytaliśmy o aktywizm w edukacji, poznaliśmy nowe metody i nie tylko. W pierwszej połowie konferencji Colm Regan- nauczyciel, pisarz, który wykłada na Uniwersytecie Maltańskim i od ponad czterech dekad zajmuje się edukacją rozwojową, przemówił do nauczycieli i edukatorów i ponownie przypomniał, że mamy zaszczyt uczyć.

To wszystko działo się podczas międzynarodowej konferencji, która stała się idealną okazją do wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w codziennej pracy z uczniami. Dziękuję Pani dyrektor Beacie Bełdzikowskiej, Fundacji Humanitas ze Słowenii i Fundacji Szkoły z Klasą za możliwość udziału w tak ważnym wydarzeniu!

Eliza Malepszak

Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress